PCKURDU TOPRAKLARINA HOŞGELDİNİZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Empire: Total War (tanıtım)

Empire: Total War (tanıtım) Empty Empire: Total War (tanıtım)

Mesaj  EYUP_CEZA Paz Ara. 07, 2008 10:48 pm

Empire: Total War (tanıtım) Empire_Christmas2007_1024x768
Empire: Total War (tanıtım) ETW_announce_01
Aramızdan bir çoğu belki tarihi sevmez. Şu anda okulda olanların veya uzun yıllar önce tarih okumuş insanların çoğu tarihe karşı bir nefret beslemişlerdir. İşte Total War da tam burada sanki bizlere tarihi sevdirmek ve onun eşsiz derinliklerine inmek için fırsat vermiş bir seri. Medieval 2 Total War'dan sonra piyasaya sürülen Kingdoms’ın ardından duyurulan Empire Total War ise tarihe çok daha fazla sempati duymamıza yarayacak bir oyun. Daha önceki bütün Total War serilerinde hiç deniz savaşlarına yer verilmemişti. Bu oyunun formatı ise tamamen deniz savaşları üzerine kurulmuş…

Elimizde şu sıralar fazla bir bilgi olmamasına rağmen yeni bir fizik motorunun olacağı dedikodular arasında. İşte bu da Total War fanlarını en çok heyecanlandıran özelliklerden biri. Son iki oyunda grafik motorunda herhangi bir değişiklik yoktu ve bu en çok Kingdoms'da belli oldu. Artık günümüzde oyun kıstaslarının en önemlisi hâline gelen grafikler Kingdoms serisinde aynıydı ve bu az da olsa oyuncuların canını sıkmıştı. Ama hâlâ Medieval serisi en çok oynanan ve tercih edilen oyunların arasında rağbet görüyor. İşte burada esas olanlardan biri de bu. Çünkü iyi oyunlar büyüklüklerini sadece grafiklerle değil, bütün özellikleriyle gösteren oyunlardır. Bunların başlarında da Total War serisi geliyor…

Oyunun teması 18. yüzyılda sömürgecilik, kapitalizm, ülke çıkarları üzerinde duruyor. İşte bu sırada da deniz savaşları çok büyük bir önem kazanıyor. Önceki oyunlarda deniz savaşlarını sadece skor tabelasında görebiliyorduk. Artık böyle bir mecburiyet yok. Paşa paşa donanmalarımızı yönetip zaferler kazanabiliriz. Hiç şüphe yok ki Total War o eşsiz yönlendirme sistemlerini denizlere de aktarmasını iyi bilecektir. Hâtta oyundan elimize geçen bilgiler arasında düşman gemilerinin hangi bölgesine ateş edeceğimizi, nereyi savunacağımızı, geminin içindeki askerlerin stratejisi ve yerleri, cephanelerin boyutlarını ve çeşitlerini seçme ve kullanma şansımız olacak…

Oyun 18. yüzyılda geçtiği için oyunda ateşli silahlar kullanacağız. Ayrıca oyun bize hangi zamanda ateş edeceğimizi seçmemiz için özel bir tuş da veriyor. Yani kendimizi bir donanma komutanı hissetmememize hiçbir neden yok. Sağ olsun Creative Assembly bize her şeyi sunmuş durumda. Bunlar en yeni bilgiler olduğu ve oyunun çıkış tarihinin belli olmadığı için sevinebiliriz. Belki daha nice bunun gibi özellikler oyuna eklenecek ve bizleri mutlu edecek. Ayrıca şunu söyleyebiliriz ki oyunda Osmanlı Devleti'ni de yönetebileceğiz. Belki de içimizden daha nice Barbaroslar, Ece Haliller çıkacak. Kim bilir…

Empire: Total War (tanıtım) ETW_ANNOUNCE_03NEW

Empire: Total War (tanıtım) ETW_announce_05

Empire: Total War (tanıtım) ETW_announce_07

Empire: Total War (tanıtım) ETW_announce_06

Empire: Total War (tanıtım) Empire-total-war-artwork-20080304111358278_640w

Empire: Total War (tanıtım) Empire-total-war-artwork-

Empire: Total War (tanıtım) Empire-total-war-20080304045610960_640w
EYUP_CEZA
EYUP_CEZA
SINIF BAŞKANI
SINIF BAŞKANI

https://pckurdu.yetkinforum.com

Empire: Total War (tanıtım) Empty Geri: Empire: Total War (tanıtım)

Mesaj  EYUP_CEZA Paz Ara. 07, 2008 10:50 pm

son haberler

Sega, Creative Assembly tarafından geliştirilen strateji oyunu Empire: Total War'un resmi çıkış tarihini açıkladı. PC platformu için hazırlanan oyun 6 Şubat 2009 tarihinde piyasaya sürülecek.
EYUP_CEZA
EYUP_CEZA
SINIF BAŞKANI
SINIF BAŞKANI

https://pckurdu.yetkinforum.com

- Similar topics